KRION K-Life. Ekstremalna wytrzymałość i design

KRION K-Life. Ekstremalna wytrzymałość i design

Meble, które oczyszczają powietrze z toksyn i drobnoustrojów? Tworzywo, które bez problemu zniesie zarówno srogą zimę, jak i afrykański upał? Ekstremalnie wytrzymały materiał, który przetrwa najcięższy transport i w stu procentach nadaje się do recyklingu? To nie magia! KRION K-Life to prawdziwa rewolucja w świecie architektury, sztuki i designu.

Nowoczesna technologia wyręcza nas na każdym kroku, zapewniając coraz wyższą jakość i wygodę życia. Najnowsze badania pokazują, że właśnie wysoka jakość produktu jest już dla Polaków jako konsumentów najważniejsza. Nic dziwnego, że o meble i dodatki z materiału KRION K-Life coraz częściej pytają zarówno właściciele biur czy restauracji, jak i osoby prywatne, które chcą, by ich dom czy mieszkanie były urządzone w nowoczesny, w pełni ekologiczny sposób.

Nowy król materiałów

KRION K-Life to nowatorski produkt, który podbija Europę. Składa się w dwóch trzecich z naturalnych minerałów (ATH, wodorotlenku glinu) i niskiego procentu wysoce wytrzymałych żywic. Doskonałe właściwości sprawiają, że jest on bardzo twardy, wyjątkowo trwały, łatwy do naprawy i konserwacji, odporny na większość zabrudzeń oraz destrukcyjny wpływ czynników chemicznych i biologicznych.

Dzięki niepowtarzalnym właściwościom KRION K-Life, materiału składającego się z kompozytów solid surfaces, znajduje on bardzo szerokie zastosowanie w architekturze i wyposażeniu wnętrz – od blatów i mebli domowych, przez lady i elementy dekoracyjne w hotelach i restauracjach, aż po spoinowe meble laboratoryjne w szpitalach czy okładziny ścienne wewnętrzne i zewnętrzne.

Ten nowatorski, pozbawiony porów materiał hamuje rozmnażanie się grzybów i bakterii, wykazuje właściwości antyseptyczne i ma wyjątkowo niski poziom emisji lotnych związków organicznych. Właściwości te sprawiają, że jest on odpowiedni do pomieszczeń wymagających zapewnienia wysokich standardów higieniczno-sanitarnych, takich jak restauracje, sale operacyjne, pomieszczenia w gabinetach SPA, salony kąpielowe w hotelach, a nawet zwykłe domowe kuchnie i łazienki.

Tajemnica rewolucyjnego materiału KRION K-Life tkwi w procesie fotokatalizy – nowoczesnemu sposobowi samooczyszczania powietrza przed nieprzyjemnymi zapachami, zanieczyszczeniami, grzybami, bakteriami i pleśniami.

Materiał K’LIFE dzięki zawartości pierwiastków oczyszcza środowisko. Jego jednym napędem jest światło, nie ma, więc potrzeby wykorzystania innych źródeł zewnętrznych, tak jak ma to miejsce np. w drogich i wymagających dodatkowych kosztów eksploatacji oczyszczaczach powietrza – podkreśla Jacek Żmuda, prezes spółki Meblomex, firma, która jest jedynym oficjalnym dystrybutorem KRION w Polsce.

Meble ekstremalnie wytrzymałe

Dzięki zawartości minerałów KRION K-Life wykazuje dużą odporność na promienie słoneczne, co czyni go idealnym produktem do tworzenia elewacji, mebli ogrodowych i miejskich. Powierzchnie z tego tworzywa wytrzymują ekstremalne warunki atmosferyczne, takie jak mrozy i upały, zanurzenia w wodzie czy silną ekspozycję na działanie pary.

Eksperci zaznaczają, że z KRION K-Life pracuje się w podobny sposób jak z drewnem, dzięki czemu bez trudu, po wycięciu płyt i ukształtowaniu ich za pomocą ciepła, można wykonać zagięte części. KRION K-Life zachowuje swoją wysoką jakość nawet przy głębokim i skomplikowanym formowaniu.

Osoby, dla których ważny jest stan naszego środowiska, ucieszy fakt, że KRION® w stu procentach nadaje się do recyklingu. Wszystkie produkty wyprodukowane z tego rewolucyjnego tworzywa mogą być przetworzone i użyte jeszcze wiele razy.

Bez względu na to, czy planujemy zakup miniaturowego brodzika do kawalerki czy termoformowanej elewacji czterogwiazdkowego hotelu, mamy do dyspozycji szeroką gamę kolorów, wśród których ze względu na swoją elegancję i neutralność wyróżnia się klasyczne białe wykończenie (KRION™ osiąga niespotykany przy innych materiałach poziom bieli równy 99,8%). Tak rozświetlony mebel nie tylko staje się źródłem jasności, lecz także oryginalnym eksponatem, przyciągającym uwagę i świadczącym o dobrym guście właściciela.